Бороду багато чоловіків носили в усі епохи існування людства. У різний час їй надавали різне значення, вона виконувала різні функції. Сьогодні її відрощують представники сильної статі, яким набридло щоденне гоління рослинності на обличчі, або ті, хто хоче крокувати в ногу з модою. Для когось - це спосіб самовираження.

Те, що борода додає мужності, зрілості і привабливості вигляду її володаря, сумнівів не викликає ні у кого. Але далеко не всі знають, наскільки вона корисна для здоров'я. Так що якщо власникові розкішної рослинності хтось висловить сумнів в доцільності її носіння, він може аргументовано довести, що борода:

  • захищає шкіру від опіків і навіть попереджає розвиток її раку, блокуючи близько 95% УФ випромінювання;
  • робить шкіру обличчя здоровішою (бритва нерідко залишає на ньому дрібні порізи, є чудовою середовищем для розвитку і розмноження мікробів);
  • надає відчуття впевненості, що, в свою чергу, підвищує якість життя;
  • є природним фільтром, що захищає від різних алергенів за умови якісного догляду за бородою;
  • добре маскує наявні недоліки;
  • є додатковим захистом для порожнини рота (завдяки фільтрації повітря, який вдихається);
  • захищає шкіру від пересихання (при голінні в ній відкриваються пори, неякісна бритва завдає порізи - обидва ці чинники сприяють її висушування, появі лущення);
  • допомагає запобігти викликані бактеріями інфекції (на руки протягом дня потрапляє величезна кількість бактерій і вірусів; в процесі дотику до обличчя руками ми їх все туди «пересаджуємо», звідки вони потрапляють в кров через залишені бритвою на шкірі невеликі ранки в процесі гоління).

Після отримання такої інформації багато з тих, хто навіть і не думав про збереження рослинності на обличчі, почнуть її відрощувати. Хоча назвати цей процес простим, легким і швидким не можна. Але це винагородиться в майбутньому.

Як почати відрощувати бороду

Для початку, щоб уникнути спокуси, слід відкласти на дальню поличку бритву і запастися терпінням. Адже зростання бороди доведеться вимірювати не в міліметрах або сантиметрах, а в тижнях й місяцях. Час, протягом якого доведеться її відрощувати до можливості її стилізації, становить близько шести місяців.

Можлива максимальна довжина волосся без гоління залежить від генетики. Але важливе значення має і те, як ви доглядаєте за своєю рослинністю в процесі її росту, які косметичні засоби застосовуєте. Час до отримання жаданого результату можна умовно розділити на кілька етапів, на кожному з яких треба буде долати певні труднощі.

У період від відмови від бритви і приблизно до двох тижнів в місцях майбутньої буйної рослинності волосяне покриття може бути неоднорідним, буде постійно відчуватися докучливий свербіж. Це пояснюється тим, що в процесі щоденного гоління в «минулому безбородий життя» кінчик кожного волоса загострювався. Тепер, коли волосинки трохи підросли, вони почали поколювати шкіру обличчя.

Трохи полегшити цей неприємний стан можна засобом косметики у вигляді спеціального масла, яке зволожує і живить волосся і шкіру. Купити його за доступною ціною, як і інші якісні засоби косметики від відомих брендів для догляду за волосяним покривом на обличчі, можна в інтернет-магазині Dovo Solingen. Масло знадобиться і на інших етапах росту волосся, а також коли бороду вже відростили.

Мити шампунем ще не досить відросше волосся не рекомендується. Краще доглядати за ним за допомогою натурального мила, до складу якого не входять хімічні речовини, що призводять до подразнення. Щоб хоч трохи скрасити досить неохайний вигляд волосся, яке росте, можна, починаючи з кінця 2-3 тижня:

  • підрівнювати його по верхній лінії на щоках,
  • окреслювати над верхньою і під нижньою губою лінію вусів,
  • окантовувати филировочной бритвою або шаветою шию.

Якщо волосся на вусах не надто густе, слід підрізати його ножицями. Для надання правильної форми густій ​​рослинності слід скористатися філіровочним інструментом або шаветою. Якщо волосся на щоках густе, для додання гармонійності бажано зрізати його десь на рівні нижньої частини носа.

Приблизно до кінця другого місяця борода починає жити своїм життям. Волосся стає хвилястим, закручується, куди йому заманеться. А через півроку, пройшовши через усі «випробування», чоловік стає володарем повноцінної бороди.

Фактори росту

Потенціал для росту, який має волосся на обличчі чоловіка, головним чином визначається генетикою. На здоров'я волосся в цілому, як і на швидкості їх зростання, позначається недостатнє харчування або часті стреси. Тому необхідно намагатися менше нервувати, а також приймати:

  • мультивітамини,
  • риб'ячий жир,
  • магній и кальцій,
  • вітамін B7 (біотин), B6.

Позитивний вплив на якість "волохатості" надає рівень тестостерону в крові. Тому чоловікові слід:

  • ввести в раціон червоне м'ясо і оливкове масло, шпинат і брокколі, авокадо і горіхи;
  • виключити споживання соєвих продуктів;
  • займатися силовими видами спорту.

Як дбати за волоссям бороди, коли ви її відрощуєте

На кінцевому результаті позначається не тільки генетика, а й те, як доглядають за рослинністю. У «віці» 3 місяці +, її необхідно регулярно мити спеціальним милом або шампунем, що належать до засобів косметики. Якщо її сушити феном знизу вгору, вона буде мати більш пишний вигляд. Чоловікам з сухою шкірою краще сушити бороду рушником.

Її необхідно регулярно розчісувати, використовуючи для цього спеціальний гребінець для бороди або щітку з ворсом (бажано натуральним). Використання гребінця для бороди виконує подвійну функцію:

  • робить зовнішній вигляд волосся доглянутим і красивим,
  • покращує кровотік в зоні, в якій росте волосся, сприяючи його густоті.

Зазвичай для розчісування волосяного покриву на обличчі використовують гребінці для бороди, виготовлені з пластику і роги. Вироби з дерева неможливо зробити з тонкими зубцями, відповідно ними незручно розчісувати вуса, так як гребінь досить грубий.

Доглядають за волоссям за допомогою таких засобів косметики:

  • гель,
  • кондиціонер,
  • масло,
  • бальзам і т.п.