Історія гоління стара як світ: наші предки почали звільнятися від рослинності на обличчі близько 20 тисяч років тому. Що їх змусило почати це робити - невідомо, але факт залишається фактом. Першим способом «гоління» було просто висмикування волосся. Можна собі тільки уявити, наскільки болючим і трудомістким був цей процес.

Після закінчення декількох тисячоліть з'явився «інноваційний» спосіб - бороду почали зішкрібати. Для цього використовувалися мушлі або камені з гострими краями. Деякі представники сильної половини людства доходили навіть до того, що обмазували вуса і бороду глиною, яку потім віддирали разом з рослинністю, а іноді і шкірою.

«Прапрабабуся» сучасної небезпечної бритви з'явилася в Європі ще в 330 році до н.е. Це були бронзові шкребки. Потім солдати почали використовувати для гоління бороди шаблю, сокиру та інші гострі предмети. Перші небезпечні бритви такого виду, як ми звикли їх бачити, з'явилися тільки в XVIII столітті.

І хоча сьогодні основна маса чоловіків вважає за краще використовувати для гоління вусів і бороди безпечні станки, зокрема, «Gilette», справжні «гурмани» в області позбавлення від рослинності на обличчі залишаються вірними небезпечній бритві.

Її ручка може бути дерев'яною, пластиковою, або з рога буйвола. Для її виготовлення також використовується панцир черепахи і навіть дуже дорога слонова кістка. У виробництві лез використовується нержавіюча або вуглецева сталь.

Щоб процес гоління був ефективним і приємним, лезо необхідно періодично заточувати і правити. Заточка робиться абразивним грубим матеріалом, доводячи гостроту леза до максимального рівня.

Завданнями правки, для якої використовуються спеціальні стропи - ремені для правки, є:

  • згладжування незначних нерівностей, задирок, що з'являються на поверхні леза після його заточування, які можуть згодом призвести до виникнення сколів;
  • випрямлення викривлень, що неминуче з'являються в процесі гоління бороди;
  • доводка, що допомагає гостроту леза довести після заточки до досконалості.

Види ременів, якими правлять небезпечні бритви

У залежності від конструктивних особливостей, дизайну, матеріалу виготовлення, вартості та інших характеристик, всі стропи діляться на три типи:

  • підвісні,
  • натяжні,
  • французькі.

Перша різновид пристосування для правки клинка небезпечної бритви вважається класичним варіантом. Незважаючи на його «поважний» вік, він все ще користується найбільшим попитом. Такий ремінь для правки є шматком шкіри. З одного боку він має кільце або крюк, з іншого - ручку.

Однією стороною цей ремінь кріпиться до стійкої опори (наприклад, до ручки дверей). За ручку ременя користувач тримається рукою і натягує шкіряний ремінь для правки. Іншою рукою займається правкою небезпечної бритви. Основна перевага підвісного пристрою перед іншими видами є приваблива ціна, його розмір і можливість регулювати натяжку в процесі своєї рукою.

Натяжні ремені

Натяжний пристрій зазвичай забезпечено регулюючими гвинтами, що дозволяють в разі необхідності натягувати чи послаблювати ремінь для правки.

«Мінусом» такого пристосування є розмір. Як правило, натяжні ремені вужче і коротше підвісних;

Незаперечним плюсом будуть дві робочі поверхні, іноді змащені пастою.

Французські ремені

Французький варіант є найсучаснішим видом ременя для правки. Відрізняється він також простотою використання. У конструкцію такого ременя для правки входить плоский брусок з дерева з приклеєним до нього шматком шкіри. В окремих моделях між ними поміщають підкладку. Це забезпечує процесу правки делікатність. Є дорогі моделі, але можна купити виріб за цілком доступною вартостю.

Існує й інша класифікація, згідно з якою вироби діляться на односторонні і двосторонні. Односторонні ремені для правки мають одну робочу поверхню. Вони актуальні тільки в тому випадку, якщо бритва нова.

Рано чи пізно настане час, коли доведеться спочатку бритву поправити з використанням спеціальної пасти. Значить, вам знадобитися два таких ременя - один для чорнової, інший - для фінішного коригування. Але оскільки правити бритву слід перед кожним голінням бороди, краще відразу купувати двосторонні ремені для правки. На одній стороні буде проводитися груба, на інший - фінішна корекція.

Техніка правки на ремені

Для того щоб корекція бритви була зроблена максимально ефективно, необхідно просто проводити її вістрям по полотну від себе і до себе (обушком вперед, лезо - позаду). Кількість таких рухів залежить від стану леза, але більше 50-ти рухів робити не раціонально. При цьому слід враховувати такі нюанси:

  • коли робиться рух від себе, лезо повинно бути направлено на нас, а коли на себе - від нас;
  • шкіряний строп повинен торкатися обидвох граней (кромки леза та обушка по всій площі);
  • ковзання має бути легким, без тиску;
  • акцент натиску можна трохи змістити на кромку, але при цьому стежити, щоб кут був однаковим при русі в обидві сторони;
  • перевертайте прилад тільки через обух (спинку), щоб не зачіпати гострою частиною полотно;
  • не дозволяйте провисання стропа.

Після того, як ви закінчили правити клинок, акуратно протріть його шматком м'якої тканини або серветкою.

Щоб упевнитися, що процедура пройшла ефективно, спробуйте зрізати інструментом кілька волосинок на руці. Це називається тестом «на волосся». Якщо ви отримали негативний результат, значить, або строп не підходить, або ви робите щось неправильно.

З чого виготовляють стропи

Універсальним варіантом є волова шкіра. Вона підходить для будь-якого виду опасок, і коштує порівняно недорого. Особливо гарно працює для для грубої правки. Іноді для цих цілей використовують шкіру коня. Вона м'якше волової, є оптимальним варіантом для доводки. Самим якісним матеріалом для виготовлення строп вважається юхта (її ще називають російською шкірою). Це ідеальний варіант для опасок, виготовлених з вуглецевої сталі. Відрізняється м'якістю, не псується при згинанні. Але вартість вироби з юфти вище.

Останнім часом для виготовлення строп виробники почали використовувати синтетику. Якщо ви зупинили свій вибір на синтетичному виробі, спочатку перевірте, наскільки він м'який.

Як обрати ремінь (строп) для правки

З чого б не було виготовлено ваш ремінь, на якому ви збираєтеся редагувати власну опаску, переконайтеся, що він відповідає наступним критеріям:

  • він повинен володіти твердістю і пружністю, достатньої для забезпечення оптимального опору клинку;
  • рівень його гладкості повинен бути такий, щоб між стропом і гострою поверхнею небезпечної бритви не було зазору;
  • щоб заточка була правильною, поверхня строп повинна бути ідеально гладкою, без шорсткостей;
  • щоб небезпечну бритву зробити максимально гострою, витративши на це мінімум часу, стропи повинні бути досить м'якими і пружними, що не провисати.

Вибираючи стропи, слід також звертати увагу на їх ширину і довжину. На довгому ремені добитися певної кондиції небезпечної бритви можна в два рази швидше, ніж на короткому. Збільшується швидкість заточування і за рахунок ширини. Але при цьому слід враховувати, що довгий і широкий шкіряний ремінь для правки опаски для гоління бороди і вусів не найзручніший в транспортуванні. Тому в поїздках і подорожах це буде не кращий варіант.

Оскільки розміри, як і якість строп, серйозно впливають на їх вартість, новачкам у справі правки слід спочатку придбати недорогий ремінь. Адже при невмілому використанні його можна легко порізати. Але при цьому слід враховувати, що мінімальна ширина ременя для редагування повинна бути 40 мм. Слід враховувати також і ще деякі «хитрощі»:

  • якщо в натяжному або підвісному ремені ширина менше, ніж довжина клинка, зводити його треба по діагоналі;

  • від ширини строп залежить техніка руху клинка;

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, можна зробити висновок, що кожен вид має як свої переваги, так і недоліки. Вибір залишається за споживачем. Когось більше влаштує підвісний або натяжний варіант, іншому більше підійде фіксований французький ремінь.

Широкий вибір всіх стропів представлений в інтернет-магазині Dovo Solingen.