Зміст

 

Якщо Ви читаєте цей текст, то певне, що збираєтесь стати, або вже стали щасливим володарем небезпечної бритви. У цій статті буде кілька простих і корисних рекомендацій по догляду за цим інструментом.

Здавна відома істина, що небезпечна бритва голить чистіше за будь яку іншу бритву та не вимагає додаткових витратних матеріалів. Може знадобитися деякий час, щоб призвичаїтись до процесу гоління новим інструментом, але повірте, воно того варте.

Щоб небезпечна бритва служила десятиліттями, була гострою і виглядала новою – важливо дотримуватися простих правил зберігання та догляду.

Небезпечні бритви, леза яких виготовлені з вуглецевої сталі, дуже чутливі до вологи і можуть піддаватися корозії при неправильному застосуванні і зберіганні. І навіть нержавіюча сталь, яка більш витривала до дії вологи, вимагає дбайливого ставлення.

Як поводитися з новим інструментом?

уход-за-опасной-бритвой-1

Почнемо спочатку. Як поводитися з новим інструментом? Нова небезпечна бритва вже заточена на заводі і, як правило, готова до використання. Досить зняти захисну плівку з леза і змити масло нейтральним мильним розчином.

Після цього можна приступати до гоління. У процесі гоління зрізану щетину з мильним розчином краще витирати м’якою тканиною або рушником, рухаючись за принципом правки – обушком вперед. По-перше, метал довго не контактує з водою, а надлишки води не змивають засоби для гоління з обличчя.

уход-за-опасной-бритвой-2

Також мінімальний ризик пошкодити ріжучу кромку вдаривши кран або раковину при необережному русі. До небезпечної бритви бажано ставитися дбайливо, берегти її від ударів і падінь. Звичайно, якщо такий інцидент трапився, завжди є можливість спробувати відновити інструмент або ручку і привести його в робочий стан.

Правильне зберігання бритви

уход-за-опасной-бритвой-3

Після використання бритви з неї варто змити залишки щетини і мила, акуратно і ретельно витерти метал і ручку зовні та всередині, минаючи ріжучу кромку.

Прибрати небезпечну бритву з вологого приміщення (волога ванної кімнати може псувати метал). Бажано дати просохнути у відкритому вигляді. Чохол або футляр для зберігання теж повинен «дихати». Все футляри Dovo виготовлені саме за цим принципом. Також для зберігання можна використовувати стійку. Якщо повітря приміщення або всього регіону з підвищеною вологістю, за замовчуванням або користування небезпечною бритвою не часте – рекомендуємо змащувати сталь парафіновою олією. Вона захистить від впливу зовнішнього середовища і змастить рухливі деталі. З таким захистом небезпечна бритва довго залишатиметься у вигляді нової. Уважно ставтеся до засобів, які використовуєте для зняття залишків парафіну та масла. Уникайте агресивних засобів: таке середовище може згубно впливати на сталь і целулоїд (якщо ручка бритви виготовлена з такого виду матеріалу). Рідини, що містять спирт та ацетон, можуть руйнівно впливати на цей вид ручок.

уход-за-опасной-бритвой-4

Перед кожним наступним застосуванням, небезпечну бритву необхідно правити на ремені, безпосередньо перед використанням. Це дозволить підтримувати гостроту леза. Залежно від частоти і терміну використання бритви та ременя, можна використовувати пасти для ременя – вони полегшать процес виправки і допоможуть підтримувати кромку максимально гострою.

Правила догляду за небезпечною бритвою

Отже, головні правила:

  • Мінімум контакту з водою
  • Місце зберігання сухе та провітрюване
  • Дбайливі засоби по догляду
  • Змащувати парафіновою олією при необхідності
  • Рух за ременем завжди тільки обухом вперед

Прості дії з думкою про майбутнє.